INBJUDAN, ANMÄLAN & ANMÄLDA TILL TÄVLING
TP-data Kilafors 070-557 15 61
E-Post: TP-data ...Dagens datum är 2022-08-12
TP-data hemsida klicka här
Gästboken


Tillbaka till vald tävling.

Förare

Klubb

Bil/Anmälare

Klass

31. Kjell Pettersson
SMK Nyköping Hyundai I30
2. 2400
74. Henrik Jansson
Karlstad Motor Club bil BMW M3
2. 2400
126. Zeb Enarsson
SMK Arboga Volvo 242
2. 2400
129. Daniel Skålberg
SMK Arboga Volvo 240
2. 2400
15. Zeth Enarsson
SMK Arboga Saab 99
3. 2150 junior max 23 år
35. Andreas Johansson Hovind
Enköpings MK Opel Kadett
BMD Autoservice AB
4. 2150
54. Åke Wievegg
Kolsva MS VW 1500s typ 3
4. 2150
. Alexander Lönnström
MK Kopparberg Saab V4
5. Rallybilar A-B-C
. Daniel Gillberg
SMK ARBOGA Volvo 940
5. Rallybilar A-B-C
. Kjell Karlsson
SMK Karlskoga Renault Megane
5. Rallybilar A-B-C
. LG Classon
Katrineholms MK SAAB 93 T
5. Rallybilar A-B-C
506. Bo Almgren
Woxnadalens MK VW Golf 3
5. Rallybilar A-B-C
701. Nils Strömgren
Fagersta MK BMW 320
5. Rallybilar A-B-C
. 16 Sebastian Eklund
Västerås MS EMS Crosskart
Klass 1 (85 cc Crosskart)
22. Molly Lundgren
Smk Arboga C-pro Ktm
Klass 1 (85 cc Crosskart)
28. Olle Strömberg
Mk Ran Askersund C-Pro KTM
MNE/SWESERVICE
Klass 1 (85 cc Crosskart)
66. Felix Lundgren
Smk Arboga C-pro Ktm
Klass 1 (85 cc Crosskart)
77. Emil H Larsson
MK Ran Askersund C-PRO KTM
Klass 1 (85 cc Crosskart)
82. Ebbe Strömberg
Mk Ran Askersund C-Pro KTM
MNE/SWESERVICE
Klass 1 (85 cc Crosskart)
111. Eivind Walfridsson Dahl
MK Ratten C-Pro Crosskart
Klass 2. (125 cc Crosskart)
124. Vilgot Wetter
MK Ran C-pro C-pro
Avite-Av&It helt enkelt!
Klass 2. (125 cc Crosskart)
204. Sebastian Ainerfors
Västerås MS C-PRO KTM
Klass 3. (250 cc Crosskart)
603. Noel Eliasson
SMK Arboga C-PRO KTM
Gillberg Miljöfrakt AB
650 cc + Extreme (Crosskart)
612. Christian Eklund
Västerås MS LHR KTM
650 cc + Extreme (Crosskart)
. 816 Johan Eklund
Västerås MS EMS Crosskart
50+ (Crosskart)
807. Robert Karlsson
Västerås MS Crosskart Husa
50+ (Crosskart)
808. Alexander jansson
Västerås MS LHR Grön/svart
50+ (Crosskart)
8. Johan Teden
Västerås MS Yacar Xtreme
Xtreme (Crosskart)
10. Mattias.Tyrbjörn
Eskilstuna MK Casmat Casmat
Xtreme (Crosskart)
13. Mickael Jansson
Västerås Crosscart Edge
Xtreme (Crosskart)
25. Johan Birgersson
SMK Gävle Yacar Stark edition Crosscart Extreme
Xtreme (Crosskart)
87. Peter Gillberg
SMK Arboga Semog Bravo
Xtreme (Crosskart)
280. Rasmus Brunnkvist
Västerås MS EDGE 2022
Sjöberg Racing Team
Xtreme (Crosskart)
891. Thomas Näslund
Rimo Spedcar Crosscart extrem
Xtreme (Crosskart)
. Göran Ljung
Kolsva MS Volvo 244
9. Regularity
. Per Karlsson
Kolsva MS Nissan Sunny
9. Regularity
. Peter Ahlin
SMK Arboga Opel Ascona b
9. Regularity
. Tommie Hultelid
Norbergs MK Lotus Europa
9. Regularity
. Folke Åkerblom
MSK Hammaren Saab 96 Sport
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
. Håkan Örnerdal
NORRKÖPINGS MK RENAULT 8 GORDINI
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
. Lennart Andersson
Ludvika ms Renault Gordini 1134
Lennart Andersson
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
. Per-Erik Sköldin
SMK Vingåker Volvo Amazon 122s
Denso Rallysport
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
. Roland Karlsson
Nora MK Volvo 121
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
75. Lars Bryntesson
Likenäs MK Volvo Amazon
11. Klassiska Sprint o Back Cupen -65
. Anders Andersson
MK Kinda Volvo 142
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Anders Malm
Ydre MK Opel Ascona
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Curt Åkerberg
Flens MS Volvo 142
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Fredrik Svensson
Ydre MK Volvo 142
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Göran Hansson
MK Kopparberg Saab V4
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Gunnar Fredriksson
Katrineholms MK Saab V4
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Jan Flyngen
Kolsva MS Saab V4
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Jonas Larsson
SMK Vingåker Volvo 142
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Ragnar Glav
Vallentuna MK Opel Ascona A
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Tommy Wikström
Fagersta MK SAAB V4
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Ulf Zetterström
Vallentuna MK Ford Escort RS 2000
12. Historiska Sprint o Back Cupen 66-74
. Janne Blom
Finspångs MS Volvo 240
13. Historiska Sprint o Back Cupen 75-81
. John Arild Nilsen
Åmål Mk Ford Escort Rs2000
13. Historiska Sprint o Back Cupen 75-81
. Lars Davidsson
Enköpings MK Renault Alpine 310
13. Historiska Sprint o Back Cupen 75-81
. Morgan Sörensson
Kopparberg MK Opel Ascona. B
13. Historiska Sprint o Back Cupen 75-81

Antal 2400= 4
Antal 2150 Junior= 1
Antal 2150= 2
Antal Rallybilar 2 wd= 6
Antal Xtreme= 7
Antal Regularity= 4
Antal Klassiska rallycupen -65= 6
Antal Historiska rallycupen 66-74= 11
Antal Historiska rallycupen 75-81= 4
Antal Klass 1 (85 cc Crosskart)= 6
Antal Klass 2.(125 cc Crosskart)= 2
Antal Klass 3.(250 cc Crosskart)= 1
Antal 650 cc (Crosskart)= 2
Antal 50+ (Crosskart)= 3

Antal anmälda= 59

Se anmälda tabell

Tillbaka till vald tävling

Tillbaka till översikt av tävlingar!

Tillbaka till framsidan.