Administrera förarregistreringar
TP-data Kilafors...Tele: 070-557 15 61 Mail: tpd@datapolen.se
E-Post: TP-data ...Dagens datum är 2020-04-08

TP-data hemsida klicka här


    Registrerade förare i Svenska sprint-serien

    Tillbaka till översikt av redigering av registrering!

    Förare

    Klubb

    Bil/Anmälare

    Klass

    500. Göran Lillen Andersson
    Tjust MK
    Volvo 740
    Rallybilar 2 wd
    501. Mikael Lundberg
    SMK Gävle
    VW Golf
    Rallybilar 2 wd
    503. Johan Eriksson
    Ludvika MS
    SAAB 9-3T
    Rallybilar 2 wd
    504.


    Rallybilar 2 wd
    505.


    Rallybilar 2 wd
    506.


    Rallybilar 2 wd
    507. Henry Nilsson
    BK Dundret
    VW Golf 2
    Rallybilar 2 wd
    508.


    Rallybilar 2 wd
    509.


    Rallybilar 2 wd
    510.


    Rallybilar 2 wd
    510. Benny Johansson
    Tjust MK
    Ford Escort MK 2
    Rallybilar 2 wd
    511.


    Rallybilar 2 wd
    512.


    Rallybilar 2 wd
    513.


    Rallybilar 2 wd
    514.


    Rallybilar 2 wd
    518. Kent Medén
    Jämtlands Motorklubb
    Ford Escort mk2
    Rallybilar 2 wd
    519. Alexander Hallqvist
    Vansbro MK
    Opel Kadett GSI
    DA Transport AB Grängesberg
    Rallybilar 2 wd
    521. Patrik Albinsson
    Fredriksbergs MK
    Volvo 244
    Rallybilar 2 wd
    524. Mikael Westling
    Hofors MS
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    530. Dennis Olsson
    Hällefors MK
    Ford Escort RS2000
    Kjellbergs AB
    Rallybilar 2 wd
    531. Göran Kanerva
    Svärdsjö MK
    Volvo 242
    Rallybilar 2 wd
    536. Lars Davidsson
    Enköpings MK
    Renault Alpine
    Rallybilar 2 wd
    539. Markus Andersson
    SMK Hälsinge
    Opel Ascona B
    SMK Hälsinge
    Rallybilar 2 wd
    541. Håkan Nilsson
    Timrå MK
    Volvo 240
    Nilsson Motorsport
    Rallybilar 2 wd
    543. Tommy Nilsson
    Karlstad Mc Bil
    Toyota Starlet
    Rallybilar 2 wd
    544. Oskar Sundell
    Sandviken MK
    BMW Compact
    Oskar Sundell
    Rallybilar 2 wd
    546. Christer Nilsson
    Sandvikens MK
    Opel Ascona B
    Rallybilar 2 wd
    547. Benjamin From
    Järbo MK
    Opel Ascona
    Rallybilar 2 wd
    549. Patrik Greis
    Sandvikens MK
    Opel Manta B
    Rallybilar 2 wd
    552. Adam Backström
    Ludvika MS
    Volvo PV 544
    Rallybilar 2 wd
    553. Philip Backström
    Ludvika MS
    Volvo 142
    Rallybilar 2 wd
    558. Andreas Grip
    Bergets MS
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    559. Pär-Åke Wernerson
    SMK Söderhamn
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    560. Anders Nilsson
    Kolsva MS
    Ford Escort MK2
    Rallybilar 2 wd
    561. Jan-Åke Hamreus
    Hofors MS
    Vauxhall Astra Kitcar
    Rallybilar 2 wd
    562. Tobias Nilsson
    SMK Hälsinge
    Opel Corsa
    Rallybilar 2 wd
    563. Jörgen Torlamb
    Tjust MK
    Opel Ascona B
    Rallybilar 2 wd
    564. Mikael Rosnell Gustavsson
    Stockholms sportvagns klubb
    BMW 325
    Rallybilar 2 wd
    565. Hampus Granlund
    Bergets MS
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    566. Joakim Larsson
    Norrköpings MK
    VW Golf
    Rallybilar 2 wd
    567. Marcus Naessen
    SMK Nyköping
    Volvo 240
    Rallybilar 2 wd
    568. Rikard Berglund
    SMK Gävle
    Volvo 240
    Rallybilar 2 wd
    569. Adam Carlsson
    SMK Nyköping
    Volvo 242
    HOT ROD HILL RACING
    Rallybilar 2 wd
    570. Mikael Gustavsson
    Katrineholms MK
    Volvo 240
    Rallybilar 2 wd
    571. Anders Carlsson
    SMK Nyköping
    Volvo 242
    Rallybilar 2 wd
    572. Jacob Ekdahl-Uddberg
    Gnesta MK
    Opel Ascona b
    Rallybilar 2 wd
    572. Peter Johansson
    SMK Nyköping
    Volvo 240
    JP Racing
    Rallybilar 2 wd
    573. Börje Boström
    Fagersta MK
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    574. Hampus Karlsson
    Woxnadalens MK
    Opel Ascona b
    Rallybilar 2 wd
    575. Göran Westling
    Borlänge MK
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    576. Maria Andersson
    Club Corvette Sweden Racing
    Peugeot 306
    Rallybilar 2 wd
    577. Ilpo sällinen
    Järbo MK
    Opel Ascona B
    Rallybilar 2 wd
    578. Lars Boberg
    Fagersta MK
    Volvo 142
    Rallybilar 2 wd
    579. Kenth Widén
    Enköpings MK
    VW Golf 2 16 v
    Rallybilar 2 wd
    580. Daniel Röjsel
    SMK Dala Falun
    Opel Corsa
    Rallybilar 2 wd
    581. Daniel Hoffmann
    SMK Linde
    Opel Astra
    Rallybilar 2 wd
    582. Royne Petersson
    Team Skogsåkarna
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    583. Robert Nyström
    Ludvika MS
    Ford Fiesta
    Rallybilar 2 wd
    584. Niklas Albinsson
    Fredriksbergs MK
    VW Golf
    Rallybilar 2 wd
    585. Christoffer Palmqvist
    Svärdsjö MK
    VW Golf MK2
    Rallybilar 2 wd
    586. Mikael Ekman
    Oskarshamns RRC
    Seat Ibiza
    Rallybilar 2 wd
    587. Joakim Jansson
    Fjugesta MS
    Volvo 240
    Rallybilar 2 wd
    588. Johan Kanerva
    Svärdsjö MK
    Volvo 242
    Rallybilar 2 wd
    589. Ulf Andersson
    Films MK
    Opel Manta B
    Rallybilar 2 wd
    590. Peter Schylberg
    Härjedalens MS
    Opel Ascona B
    Mobergs Glas Sveg
    Rallybilar 2 wd
    591. Fredrik Jonsson
    Karlstads MC Bil
    Ford Escort mk2
    Rallybilar 2 wd
    592. Linus Granlund
    Bergets MS
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    593. Crister Johansson
    Laxå MK
    Volvo 940
    Rallybilar 2 wd
    594. Mikael Ljungström
    Laxå MK
    Opel Ascona B
    Rallybilar 2 wd
    595. Maths Johnsson
    Ydre MK
    Volvo 940
    Tornby Bilteknik AB
    Rallybilar 2 wd
    596. Robert Åndberg
    SMK Nyköping
    Skoda Fabia R2
    Rallybilar 2 wd
    597. Fredrik Blom
    SMK Hälsinge
    Volvo 242
    Välstbildemontering
    Rallybilar 2 wd
    598. Patrik Wikström
    SMK Dala Falun
    Vw Golf
    Rallybilar 2 wd
    599. Håkan Lundqvist
    Vallentuna MK
    VW GOLF
    Rallybilar 2 wd
    5510. Per Grubb
    Fagersta MK
    BMW 325
    Rallybilar 2 wd
    5511. Magnus Eriksson
    Fagersta MK
    Opel Ascona B
    Rallybilar 2 wd
    5512. Sanna Andersson
    Linköpings MK
    Peugeot 306
    Rallybilar 2 wd
    5513. Arne Isaksson
    SMK Dala Falun
    Opel Corsa
    Rallybilar 2 wd
    5514. Mats Hallberg
    Haninge MK
    Volvo 240
    Rallybilar 2 wd
    601. Christoffer Haglund
    SMK Nyköping
    Ford Fiesta R5
    Rallybilar 4 wd
    602. Andreas Abrahamsson
    Katrineholms MK
    mitsubishi Evo3
    Rallybilar 4 wd
    701. Nils Strömgren
    Fagersta MK
    BMW 320
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    702. Robert Strömgren
    Fagersta MK
    Ford Puma
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    703. Tapani Lillen Tyynelä
    Kolsva MS
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    704. Magnus Petersson
    Skepptuna MK
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    705. Tom Jonsson
    Woxnadalens MK
    Seat Ibiza
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    706. Kent Strömgren
    Fagersta MK
    BMW 320i
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    707. Leif "Biffen" Andersson
    Grangärde RRC
    Saab 900 ng
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    708. Jonas Wallin
    Krokoms MK
    VW Golf
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    709. Kristoffer Andersson
    Ludvika MS
    Ford Escort
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    710. Roger Andersson
    Ludvika MS
    Volvo S 70
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    711. Anton Boström
    Fagersta MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    712. Dag Lundqvist
    Sandvikens MK
    Volvo 940
    Dag Lundqvist
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    713. Elisabet Pettersson
    Fagersta MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    714. Katrina Henrysson
    Teknis MC
    BMW 320
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    715. Emelie Boström
    Fagersta MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    716. Jonas Hovind
    Enköpings MK
    Saab 9000
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    717. Andreas Johansson Hovind
    Enköpings MK
    VW Golf
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    718. Sören Vesström
    Enköpings MK
    Audi 80
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    719. Jimmie Åhlen
    Enköpings MK
    Saab 9000
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    720. Oskar Larsson
    Enköpings MK
    VW Golf V
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    721. Tommy Dahlgren
    Enköpings MK
    Renault Clio
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    723. Johan Berglund
    SMK Hedemora
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    724. Mats Asplund
    SMK Hedemora
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    725. Andreas Zetterlund
    Västerås MS
    Suzuki Swift mk1
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    726. Jonas Edlund
    Ilsbo MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    727. Frank Hoffmann
    SMK Linde
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    728. Eric Johansson
    Kolsva MS
    BMW 320
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    729. Johan Eriksson
    Enköpings MK
    Saab 900
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    730. Anton Haanpää
    Films MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    731. Alva Lamprecht
    Kolsva MS
    VW Golf
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    734. Robin Åhlen
    Enköpings MK
    Toyota Corolla
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    735. Urban Jonsson
    Borlänge MK
    Volvo S70
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    736. Fredrik Göthberg
    Ludvika MS
    Volvo 944
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    737. Peter Sundin
    Karlstad Motor Club-Bil
    BMW 320
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    739. Jens Thapper
    SMK Motala Bil
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    740. Edwin Andersson
    Woxnadalens MK
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    741. Marcus Jansson
    SMK Örebro
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    742. Dennis Askling
    Hallsbergs MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    743. Pär-Olof Lundin
    Katrineholms MK
    VW Golf 4
    RH Autorikt AB
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    744. Ola Karlsson
    MK Team Westom
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    745. Kalle Morell
    Hofors MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    746. Lina Björklund
    Sandvikens Mk
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    747. Mathias Fredriksson
    SMK Dala
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    748. Calle Bodell
    Järbo MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    749. Tony Hanses
    Woxnadalens Motorklubb
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    750. Per Söder
    Woxnadalens Motorklubb
    Volvo 240
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    751. Christoffer Bäck
    SMK Hedemora
    Ford Puma
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    752. Alexander Broberg
    SMK NYköping
    Volvo S80
    SMK Nyköping
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    753. Kasper Nikumaa
    Fagersta MK
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    754. Mattias Svedberg
    Bollnäs MK
    VW Golf MK4
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    755. Anton Iseborn
    Bollnäs MK
    Volvo 244
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    756. Caroline Lindqvist
    SMK Nyköping
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    757. Anders Wimark
    SMK Söderhamn
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    758. Mattias Lindahl
    Smk Valdemarsvik
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    759. Hampus Lindqvist
    SMK Nyköping
    Volvo 940
    Hampus Lindqvist
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    760. Jimmy Lindqvist
    SMK Nyköping
    Volvo 940
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    761. Andreas Hultström
    SMK Nyköping
    Volvo 940
    OpusBilprovning.se
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    762. Rickard Vidén
    Kolsva MS
    Audi 80 2.0E
    gr.E, gr.F, VOC, gr N < 1600 cc,
    801. P-O Persson
    Kolsva MS
    Renault Clio
    Fria bilar (se reglerna)
    802. Stefan Nilsson
    MK Team Westom
    Mitsubishi EVO 4
    Fria bilar (se reglerna)
    901. Fredrik Vesström
    Enköpings MK
    Audi 80
    Ungdomsrally enl. regl.
    902. Sebastian Eriksson
    SMK Söderhamn
    Volvo 240
    Ungdomsrally enl. regl.
    903. Lukas Iseborn
    SMK Söderhamn
    Volvo 242
    Ungdomsrally enl. regl.
    904. Daniel Suvala
    SMK Nyköping
    Volvo 240
    Ungdomsrally enl. regl.
    40.


    Klassiska rallycupen -65
    41. Hans Åke Söderqvist
    Norbergs MC
    Austin Cooper S Cooper S
    Söderqvis Engineering AB
    Klassiska rallycupen -65
    42. Rolf Norlin
    MSK Hammaren
    Volvo Amazon
    Klassiska rallycupen -65
    43. Karl-Bertil Ling
    Kolsva MS
    Ford Falcon Futura Sprint
    Klassiska rallycupen -65
    44. Bengt Gustavson
    Jämtlands MK
    Volvo 544
    Nilsson Motorsport
    Klassiska rallycupen -65
    45. Bo Rönnbäck
    Östernärke RMC
    Ford Starliner
    Bo Rönnbäck
    Klassiska rallycupen -65
    46. Lennart Andersson
    Ludvika MS
    Renault Gordini 1134
    Klassiska rallycupen -65
    48. Lars Bryntesson
    Likenäs MK
    Volvo Amazon
    Klassiska rallycupen -65
    60.


    Historiska rallycupen 66-74
    61. Jonas Larsson
    SMK Vingåker
    Volvo 142
    Historiska rallycupen 66-74
    62. Roland Karlsson
    Nora MK
    Volvo 142
    Historiska rallycupen 66-74
    63. Jan Flyngen
    Kolsva MS
    Saab V4
    Historiska rallycupen 66-74
    64. Ragnar Glav
    Vallentuna MK
    Opel Ascona A
    Historiska rallycupen 66-74
    65. Curt Åkerberg
    Flens MS
    Volvo 142
    Historiska rallycupen 66-74
    67. Gunnar Fredriksson
    Katrineholms MK
    Saab V4
    Historiska rallycupen 66-74
    68. Urban Hallberg
    Ljusdals MS
    Volvo 142
    Historiska rallycupen 66-74
    80.


    Historiska rallycupen 75-81
    81. Kent Årne
    Films MK
    Volvo 240
    Historiska rallycupen 75-81
    82. Per-Erik Sköldin
    SMK Vingåker
    Volvo 244
    Historiska rallycupen 75-81
    83. Torbjörn Jonsson
    Kolsva MS
    Saab V4
    Historiska rallycupen 75-81
    84. Roger Clefberg
    Västerås MS
    VW Golf MK1
    Historiska rallycupen 75-81
    85. Johnny Nilsson
    KAK
    Renault Alpine
    Johnny Nilsson
    Historiska rallycupen 75-81
    86. Gunnar Arestav
    Stockholms BK
    Volvo 244
    Örby Gummi
    Historiska rallycupen 75-81
    87. Ingemar Bodin
    Ingemar Bodin
    Opel Kadett
    R-Sport Sweden
    Historiska rallycupen 75-81
    88. Anders Frisk
    SMK Sala
    Volvo 244
    Historiska rallycupen 75-81
    89. Mikael Wisti
    Fagersta MK
    Volvo 244
    Historiska rallycupen 75-81
    90. Håkan Lindh
    Laxå MK
    Volvo 242
    HL Servicei Laxå AB
    Historiska rallycupen 75-81

    Antal 2150 Junior= 79
    Antal Rallybilar 4 WD= 2
    Antal VOC, gr N < 1600 cc= 58
    Antal Fria Bilar= 2
    Antal Ungdomsrally= 4
    Antal Klassiska rallycupen -65= 8
    Antal Historiska rallycupen 66-74= 8
    Antal Historiska rallycupen 75-81= 11

    Antal anmälda= 172

    Tillbaka till översikt av redigering av registrering!

    Tillbaka till översikt av tävlingar!

    Tillbaka till Huvudframsidan.